90. výročí založení školy

90. výročí založení školy

Oslavy 90. výročí založení školy

Poslední květnová neděle patřila u nás v Šardicích oslavě 90. výročí vybudování naší základní školy. K tomuto slavnostnímu dni směřovaly náročné přípravy, do kterých se zapojili všichni pracovníci školy i naši žáci. Začali jsme již v únoru, kdy jsme plánovali vystoupení na akademii, organizaci setkání bývalých pracovníků školy, výzdobu prostor budovy i doprovodné akce. V polovině dubna jsme uspořádali okrskový šachový turnaj, kde přijeli účastníci z okolních vesnic. Na počátku května proběhla hezká charitativní akce Teribear běh. Vše však směřovalo k 26. květnu. V ten den k nám do školy přijelo asi 40 bývalých pedagogů a pracovníků naší školy. Proběhla mnohá krásná, až dojemná setkání. Hosté si prohlédli vyzdobenou školu, úspěch měly vystavené fotografie, výstavy a prezentace ve třídách, průvod s dechovou hudbou, zdařilá akademie i beseda u cimbálu.

Jsme pyšní, že se všem u nás líbilo a odpoledne uplynulo v příjemných vzpomínkách na život v šardické škole. Všichni jsme si odnesli hezké zážitky a to i díky šikovným žákům, pedagogům, provozním zaměstnancům, paní kuchařkám a vstřícnosti zřizovatele a sponzorů.

Vedení Základní školy T. G. Masaryka Šardice děkuje všem za účast na důstojných oslavách 90 let vybudování školy. Poděkování patří pedagogům, žákům, cimbálové muzice, Mladé muzice, pracovnicím obecní školní jídelny,  provozním zaměstnanců a pracovníkům obecního úřadu.

Reportáž z oslav školy na RTVJ

Děkujeme rovněž sponzorům, kteří přispěli na naši akci:
Dacom Pharma Kyjov
ZENERGO Čejč
NEOKLAS Šardice
MUDr. Jana Ferliková
Procházka Radek – Kuchyně
MUDr. Markéta Fischerová
Blata Tomáš Šardice 660
SAHARA-Sahrai M.
SRPŠ
Obec Šardice
Ing. Pavel Holešínský
Ekofarma Šardice
Valeriánová Božena
Žampiony Morava

 

Kontakt

Základní škola T. G. Masaryka Šardice
okres Hodonín, příspěvková organizace
Šardice 521
696 13 Šardice

IČO: 709 953 46

Číslo účtu: 86-2423230237/0100

518 624 553

info@zssardice.cz

Zaměstnanci

Hospodářka a účetní Zdenka Hasalová:
tel. 518 624 027


Kalendář


Partneři

 • Ekoškola
 • Recyklohraní
 • Škola pro demokracii
 • Partnerská škola FRAUS
 • Fond SIDUS
 • Čokoládová tretra
 • Testování SCIO
 • Rodiče vítáni
 • ZŠ TGM Šardice ŠABLONY II
 • Aktivní škola
 • Obec parťákem
 • Rodilý mluvčí
 • Přírodní zahrada