Čokoládová tretra – od čokolády ke zlatu nebo jen radosti z pohybu

Čokoládová tretra – od čokolády ke zlatu nebo jen radosti z pohybu

Běhat umí zcela přirozeně každé dítě, pokud má prostor. Proč tedy nezapojit žáky 1. stupně ZŠ T. G. Masaryka do unikátního projektu Čokoládová tretra České republiky, který je celoplošně určen žákyním a žákům od 6 do 11 let.  Pozvánku k zapojení do atletického klání, kterou nešlo odmítnout, nám v lednu zaslal světový rekordman v hodu oštěpem a ředitel atletického mítinku IAAF World Challenge Zlatá tretra Ostrava Jan Železný a Asociace školních sportovních klubů ČR. Tento mezinárodní dětský běžecký seriál probíhá v České republice, na Slovensku i v Polsku a vrcholí v hlavním programu prestižního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava, kterého se účastní světoví šampioni, olympijští vítězové i držitelé světových rekordů. Dříve byla Čokoládová tretra určena především rodičům s dětmi. Od letošního ročníku byly nově zapojeny základní školy jako výhradní pořadatelé základních kol. Během měsíce března a dubna probíhalo na naší škole v hodinách tělesné výchovy základní kolo v běžeckých závodech na 100 m, 200 m a 300 m ve třech věkových kategoriích. Nominování závodníci s nejlepšími výkony vzorně reprezentovali školu na čtvrtfinále v Brně v úterý 21. 5. 2019. Po celý den byly s dětmi také atletické hvězdy. Patrony čtvrtfinálového kola nebyl nikdo jiný, než nejlepší výškařka Míša Hrubá a atletická legenda, běžkyně, držitelka světového rekordu v běhu na 800 m Jarmila Kratochvílová. V obrovské konkurenci výkony šardických atletů nestačily sice na postup do finále, ale nezapomenutelné zážitky z Čokoládové tretry v Brně jim budou jistě nejlepší motivací na cestě za jejich dalšími sportovními úspěchy. A kdo ví, snad příští rok se dostaneme i do hlavního programu mítinku Zlatá tretra Ostrava.

 

Kontakt

Základní škola T. G. Masaryka Šardice
okres Hodonín, příspěvková organizace
Šardice 521
696 13 Šardice

IČO: 709 953 46

Číslo účtu: 86-2423230237/0100

518 624 553

info@zssardice.cz

Zaměstnanci

Hospodářka a účetní Zdenka Hasalová:
tel. 518 624 027


Kalendář


Partneři

 • Ekoškola
 • Recyklohraní
 • Škola pro demokracii
 • Partnerská škola FRAUS
 • Fond SIDUS
 • Čokoládová tretra
 • Testování SCIO
 • Rodiče vítáni
 • ZŠ TGM Šardice ŠABLONY II
 • Aktivní škola
 • Obec parťákem
 • Rodilý mluvčí
 • Přírodní zahrada