Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury

Tradiční akcí jara je Dětská pěvecká soutěž Jaromíra Měchury za region jižní Kyjovsko. Akci pořádá Obec, Kulturní dům a Základní a Mateřská škola Svatobořice-Mistřín. Výběrové kolo této soutěže se konalo v sobotu 23. 2. 2019 v hudebním sále ZŠ Svatobořice- Mistřín. Podmínkou je účastnit se předkola s písní z Kyjovska.  Soutěž se konala 16. března. Zúčastnili se jí Alžběta Brázdová 2. třída, Ema Civišová 4. třída, Tomáš Blata 5. třída, Martin Sláma 5. třída, Alžběta Ilčíková 6. třída, Štěpán Vašíček 6. třída.

Soutěž je hodnocena tímto způsobem:

19 – 21 bodů – 1. místo (dítě zpívá naprosto čistě, správně frázuje, dává písni správný nádech, výborně provedená prezentace)

15 – 18 bodů – 2. místo (dítě zpívá čistě, v intonaci nechybuje, ve frázování bylo několik drobných chyb, hůře provedená prezentace)

10 – 14 bodů 3. místo (dítě občas chybuje v intonaci, ve frázování bylo několik chyb, hůře provedená prezentace)

5 – 9 bodů – ocenění za účast

1. místo dosáhli: Alžběta Brázdová 2. třída, Ema Civišová 4. třída, Tomáš Blata 5. třída, Martin Sláma 5. třída, Štěpán Vašíček 6. třída.
  2. místo – Alžběta Ilčíková 6. třída

Štěpán Vašíček – Cena poroty za přesvědčivý přednes táhlé písně (tuto cenu dostal jako jediný ze všech 50 zúčastněných zpěváčků).