Hudební výchova trochu jinak

Hudební výchova trochu jinak

Hudební výchova trochu jinak

Hudební výchova je nedílnou součástí výuky všech ročníků základní školy. U nás to není jiné. Co máme ale specifické, je výuka hudebky v 8. a 9. ročníku. Jednou měsíčně dochází vyučovat tento předmět MUDr. Jaromír Břeň a ten se s dětmi zaměřuje na tzv. „FOLKLORNÍ HUDEBKU“. Co to znamená? Že všichni, kdo vyjdou z naší školy, znají folklorní písně a tance typické pro náš region – vrťák, skočná, verbuňk. Ale ne jenom to. Ve folklorní hudebce opakují naše nářečí, seznamují se s hrami, které hrávaly naše babičky, daleko více se zaměřují na zvyky typické pro Šardice.  Jako odměnu za celoroční práci mají žáci obou ročníků společnou besedu u cimbálu. Jak to na takové akci vypadá, můžete vidět na  fotografiích.

 

    

 

 

 

 

  
    

Kontakt

Základní škola T. G. Masaryka Šardice
okres Hodonín, příspěvková organizace
Šardice 521
696 13 Šardice

IČO: 709 953 46

Číslo účtu: 86-2423230237/0100

518 624 553

info@zssardice.cz

Zaměstnanci

Hospodářka a účetní Zdenka Hasalová:
tel. 518 624 027


Kalendář


Partneři

 • Ekoškola
 • Recyklohraní
 • Škola pro demokracii
 • Partnerská škola FRAUS
 • Fond SIDUS
 • Čokoládová tretra
 • Testování SCIO
 • Rodiče vítáni
 • ZŠ TGM Šardice ŠABLONY II
 • Aktivní škola
 • Obec parťákem
 • Rodilý mluvčí
 • Přírodní zahrada