Hudební výchova trochu jinak

Hudební výchova je nedílnou součástí výuky všech ročníků základní školy. U nás to není jiné. Co máme ale specifické, je výuka hudebky v 8. a 9. ročníku. Jednou měsíčně dochází vyučovat tento předmět MUDr. Jaromír Břeň a ten se s dětmi zaměřuje na tzv. „FOLKLORNÍ HUDEBKU“. Co to znamená? Že všichni, kdo vyjdou z naší školy, znají folklorní písně a tance typické pro náš region – vrťák, skočná, verbuňk. Ale ne jenom to. Ve folklorní hudebce opakují naše nářečí, seznamují se s hrami, které hrávaly naše babičky, daleko více se zaměřují na zvyky typické pro Šardice.  Jako odměnu za celoroční práci mají žáci obou ročníků společnou besedu u cimbálu. Jak to na takové akci vypadá, můžete vidět na  fotografiích.