Lyžařský výcvik 2019

Lyžařský a snowboardový výcvik proběhl od 18. do 22. března v lyžařském středisku Červenohorské sedlo.

Bylo to náročných, ale zároveň nádherných 5 dnů.  Náročných hlavně, co se týká zkušeností některých lyžařů a snowboardistů. Naučit se nejenom sjíždět dolů ze svahu, ale i jezdit na pomě a na sedačkové lanovce je pro děti těžký úkol. Teplota se i v tomto jarním měsíci pohybovala kolem nuly, svítilo nám ale slunce, nefoukal vítr, obloha byla celý týden krásně modrá a tak byly podmínky pro výuku lyžování naprosto ideální.

Ubytování bylo příjemné, přímo v areálu, v hotelu.  Někdo měl hezčí postel, někdo měl tepleji v místnosti. K dispozici jsme měli hotelový bazén a hernu.

Jídlo bylo moc dobré – všechna jídla byla typická „oblíbená“ – kuřízek, špagety, kuře….

Hodiny lyžařské a snowboardové průpravy byly rozděleny každý den na dva bloky (dopolední a odpolední). Třetí den kurzu byl tzv. oddechový, navštívili jsme stanici horské služby, kde se žáci seznámili s technikou i nebezpečími, které hrozí při pobytu na horách, vyšli jsme na procházku po okolí a poté do hotelového bazénu. Každý večer byla pro žáky připravena přednáška. Také jsme hráli společně hry, zpívali, soutěžili.

Poslední den jsme uspořádali závod ve slalomu, jehož se zúčastnili téměř všichni žáci. Začátečníci zvládli už druhý den sjet svah bez větších obtíží, někteří se v závěru kurzu vypracovali na úroveň pokročilých.

Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu za zodpovědnost, dochvilnost, ohleduplnost …

Paní provozní se vyjádřila, že tak hodná děcka na hotelu ještě neměli.

Spojení s hovoranskou školou se znovu utužilo, děcka spolu úžasně komunikovala a navázala nová přátelství.