Soutěž „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2017-2018“

Naše škola se zapojila do celostátní soutěže Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR 2017-2018, která je určena žákům 9. tříd základních škol. Soutěž je zaměřena na celorepublikovou propagaci chemie na základních školách. Žáci v rámci soutěže prochází vědomostními testy a laboratorními cvičeními. Soutěž se koná pod záštitou Střední průmyslové školy chemické Brno, chemických firem a Svazu chemického průmyslu. Soutěž si klade za cíl propojit základní školství, střední školství a odbornou praxi v chemii. Soutěž má tři kola a celostátní finále. Školní kolo u nás proběhlo v pondělí 20. listopadu, žáci deváté třídy prokázali své vědomosti při testu, který se skládal z 10 otázek.

Nejlepších výsledků dosáhli tito žáci a postupují do okresního kola, které se uskuteční na SPŠ chemické v Brně:

1. Martin Jankůj

2. Ellen Horatiusová