Úterý 1. září v 8 hodin zahájení nového školního roku 2020/2021 a Manuál školy

Úterý 1. září v 8 hodin zahájení nového školního roku 2020/2021 a Manuál školy

Ředitelství základní školy oznamuje, že zahájení nového školního roku proběhne v úterý 1. září 2020 v 8 hodin za Starou školou. Žáci si přinesou psací potřeby, přezůvky a aktovku. Rodiče jsou ve škole vítáni při zachování všech hygienických zásad. Všem návštěvníkům je povolen vstup do školy pouze v rouškách!

Manuál MŠMT ČR k provozu škol ve školním roce 2020/2021 najdete ZDE.

Vážení rodiče,

1. září začne nový školní rok 2020/2021. Pro bezproblémový nástup vašich dětí uvádím následující informace k provozu naší školy.

Školní práce znamená především výuka, získávání nových dovedností a znalostí.

Chtěla bych vám všem, žákům i rodičům, slíbit, že naší prioritou bude učení. Budeme se snažit doučit, popř. procvičit hlavní učivo. Věřím, že to v klidu a bez větších stresů zvládneme my pedagogové, žáci i rodiče.

Co nás v tomto školním roce čeká? Víme všichni, že moc plánovat se nedá, přesto bychom rádi zachovali všechny tradiční akce a nabídky. Rádi bychom umožnili všem našim žákům účast v zájmových kroužcích v naší škole, vánoční zpívání, lyžařský výcvik menších i větších žáků, plavání 2., 3. a 4. třídy, ples SRPŠ a mnohé jiné tradiční akce.

Minulé „koronavirové“ měsíce nám všem přinesly i mnohá poučení. Musíme být k sobě navzájem více ohleduplní, vážit si více své i cizí práce, dbát na zvýšenou hygienu. U nás ve škole je o to postaráno. Paní uklízečky i pan školník vědí, jak se postarat o pravidelnou údržbu školních prostor. Pedagogové vědí, na co se zaměřit při pobytu v naší škole a na žácích je, aby svědomitě všechna hygienická nařízení dodržovali. Rodiče bych chtěla informovat, že jsme plně připraveni na zvýšená hygienická opatření, máme i zajištěnou izolační místnost se samostatným sociálním zařízením a vchodem v případě potřeby. Z vaší strany, milí rodiče, vás žádám o zodpovědnost a zohledňování zdravotního stavu vašich dětí při posílání do výuky. Ta bude probíhat standardně. Pokud bude ve třídě chybět méně jako polovina žáků, budou vyučující vyučovat prezenčně – normálně. Pokud bude chybět více jako polovina žáků ve třídě bude výuka probíhat distančně i prezenčně. Pokud dojde k uzavření třídy nebo školy, bude probíhat povinná distanční výuka. Letos již v září začneme opakovat a pracovat s žáky s počítači a různými formami procvičovat různé druhy práce s PC při případné distanční výuce. To jsou opatření, která nás, doufejme, zasáhnou co nejméně.

V době distančního vyučování a v letních měsících došlo v naší škole rovněž k několika velkým změnám. Největší investice byla vložena do vybudování fyzikálně-chemické učebny. Tato učebna vznikla za podpory fondu evropské unie a ve spolupráci s obecním úřadem. Při té příležitosti byly vybudovány i bezbariérové záchody a pojízdná plošina pro handicapované.

Chtěla bych vás všechny pozvat na slavnostní otevření této odborné učebny v úterý 1. září v 9,30. Přijďte se podívat do naší moderní školy a všech tříd. Dnes je naše škola pro všechny otevřená.

V prostorách školy byly již tradičně provedeny malířské a natěračské práce. Žáci VI. a VIII. třídy se mohou těšit na interaktivní tabule ve svých kmenových třídách. A slibuji, že se pokusíme velmi brzy instalovat interaktivky i do zbývajících dvou tříd 2. stupně. Tím budeme mít pokryty všechny třídy naší školy, což není na školách obvyklé.

Pomalu se snažíme o úpravu prostředí u vstupu do školy. Díky vybudovanému oplocení školního hřiště si budou žáci dávat kola za branku. Bude to bezpečnější a před školou vznikne časem prostor pro relaxaci.

Těšíme se na své žáky a věříme, že nás čeká pěkný a standardní školní rok.

Mgr. Jitka Brhlová, ředitelka školy

Manuál školy vzhledem ke COVID-19:

 

Kontakt

Základní škola T. G. Masaryka Šardice
okres Hodonín, příspěvková organizace
Šardice 521
696 13 Šardice

IČO: 709 953 46

Číslo účtu: 86-2423230237/0100

518 624 553

info@zssardice.cz

Zaměstnanci

Hospodářka a účetní Zdenka Hasalová:
tel. 518 624 027


Kalendář


Partneři

 • Ekoškola
 • Recyklohraní
 • Škola pro demokracii
 • Partnerská škola FRAUS
 • Testování SCIO
 • Rodiče vítáni
 • ZŠ TGM Šardice ŠABLONY II
 • Aktivní škola
 • Obec parťákem
 • Rodilý mluvčí
 • Přírodní zahrada
 • Slovácko v pohybu
 • Ovoce, zelenina a mléko do škol
 • Erasmus +
 • Sazka Olympijský víceboj