Příběhy našich sousedů, 28.3.2023

Příběhy našich sousedů je vzdělávací projekt neziskové organizace Post Bellum pro žáky osmých a devátých tříd základních škol a tercií a kvart víceletých gymnázií. Mají za úkol vyzpovídat pamětníka, natočit vzpomínky, digitalizovat fotografie, prozkoumat archivy a nakonec

Zobrazit

Upcycling day, 27.3.2023

Cílem tohoto dne je přeměnit alespoň 1 předmět, který je na vyhození, v něco užitečného, co bude dále sloužit.Probuď v sobě umělce a naskoč na trend upcyclingu.

Zobrazit

Najdi Elektrosaura, únor-březen 2023

V tomto úkolu školního recyklačního programu Recyklohraní, do kterého jsme se zapojili s žáky VI. třídy, jsme se zaměřili na téma třídění a recyklace elektra. Žáci se pustili do pátrání po starých, nepoužívaných nebo nefunkčních elektrospotřebičích, které se bez užitku povalují v domácnostech. Cílem

Zobrazit

Družinový karneval, 17.2.2023

V pátek 17. února proběhla tradiční akce obou družin. Děti si užily zábavné karnevalové odpoledne plné her a tance. Bylo vyhodnoceno šest nejhezčích masek a dva tanečníci. Každý si domů odnášel za odměnu sladký balíček. Těšíme se na příští rok!

Zobrazit

Den pro školu, 14.2.2023

Víte proč se jmenuje Ecuador Ecuador?…Jak bivakovat v horách?…Jak chodí do školy děti v Nepálu?….Proč je šerpa šerpa?… Den pro školu – inspirativní akce s horskou průvodkyní Marií Lollok Klementovou.

Zobrazit